TRWAJĄ ZGŁOSZENIA NA MEETING POINT VILNIUS

Trwa nabór projektów do sesji pitchingowej Coming Soon i pokazów branżowych, które odbędą się podczas Meeting Point – Vilnius. Na wydarzenie można zgłaszać debiuty (animacje, filmy dokumentalne), których premiera planowana jest w 2018 roku na międzynarodowych festiwalach, a także filmy szukające agenta sprzedaży.

Meeting PointVilnius jest jednym z ważniejszych branżowych wydarzeń w regionie. W tym roku odbędzie się w dniach 27-29 marca w trakcie 23. Vilnius International Film Festival "Kino Pavasaris". Co roku na konferencję przyjeżdża pond 300 profesjonalistów głównie z krajów bałtyckich, ale również z całej Europy.

W sesji pitchingowej Coming Soon wezmą udział twórcy z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier, Polski, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Czarnogóry, Serbii, Mołdawii, Ukrainy, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu i Białorusi, którzy zaprezentują przed przedstawicielami branży swoje projekty fabuł, dokumentów i pełnometrażowych animacji. Mogą to być ukończone projekty lub znajdujące się na etapie works in progress.

Dzięki współpracy z Marche du Film w Cannes najlepsze projekty zaprezentowane podczas pitchingów zostaną pokazane na targach w Cannes w ramach programu „Vilnius Goes to Cannes”.

Projekty można zgłaszać do 1 lutego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora

 

Informacja prasowa