APLIKUJ NA WARSZTATY I DW

i dw, czyli interactive documentary workshop to warsztaty przeznaczone dla twórców nowych form dokumentalnych. Swoje projekty można zgłaszać do 1 marca.

Warsztaty i dw odbywają się pomiędzy 14 a 18 kwietnia 2018 roku podczas festiwalu Visions du Réel w szwajcarskim Nyon. Skierowane są do filmowców: scenarzystów, reżyserów, producentów, a także dziennikarzy wideo, twórców zawartości nowych mediów i autorów interaktywnych treści. Uczestnicy muszą mieć już doświadczenie w tworzeniu tradycyjnych dokumentów, ale jednocześnie być debiutantem w projektach z dziedziny interaktywnych dokumentów czy webdoc.

Ideą warsztatów jest wyjście poza tradycyjną formę dokumentu, uczestnicy zostaną zapoznani z nowymi możliwościami jakie filmowi daje wirtualna rzeczywistość, rzeczywistość rozszerzona czy gry video. Poznają też potencjał dystrybucji poprzez internet, urządzenia mobilne (tablet, smartfon) czy eventy na żywo.

Do udziału w warsztatach zostanie zakwalifikowanych 15 projektów, które mogą być reprezentowane przez maksymalnie trzyosobowe zespoły. interactive documentary workshop przewiduje także 5 miejsc dla obserwatorów – osób zainteresowanych tworzeniem interaktywnych dokumentów, ale nieposiadającym jeszcze opracowanego projektu.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 950 franków szwajcarskich dla zgłoszeń z projektami oraz 625 dla osób bez projektu. Cena obejmuje udział w warsztatach, zakwaterowanie, wyżywienie oraz pełną akredytację na festiwal Visions du Réel. Dla aplikacji z krajów środkowej oraz wschodniej Europy, w tym Polski, przewidziane są jednak stypendia zwalniające z opłat lub dofinansowania.

Aplikacje zawierające CV, list motywacyjny, opis oraz przykłady wcześniejszych prac, a w przypadku ubiegania się o stypendium – oświadczenie o dochodach, należy przesyłać do 1 marca. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.