ZGŁOŚ SIĘ NA KURS "AKCJA DOKUMENT!"

"Akcja dokument!" to profesjonalny kurs filmowy przeznaczony dla osób chcących zrobić swój pierwszy film dokumentalny. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 10 kwietnia.

Marzysz o tym, by nakręcić film, ale nie miałeś nigdy okazji lub odwagi? Chcesz podzielić się ważnym doświadczeniem? A może ciekawi cię świat filmu dokumentalnego? Jeśli tak, Akcja Dokument! jest dla Ciebie. Nie ma znaczenia, ile masz lat ani jakie masz doświadczenie.

W trakcie zajęć Akcja Dokument! uczestnicy zrobią swój film dokumentalny. Poprowadzeni zostaną przez cały proces powstawania filmu – od szukania pomysłu do pokazu w kinie. Pod okiem profesjonalnych dokumentalistów rozwiną swoją wiedzę i umiejętności praktyczne dotyczące wszystkich etapów produkcji. Na zakończenie kursu odbędzie się premiera filmów w kinie, na którą zaproszeni zostaną filmowcy, producenci i przyjaciele. Wybrane projekty będą miały szansę na dalszy rozwój po zakończeniu kursu.

Kurs składa się ze spotkań teoretycznych i zajęć warsztatowych, na których będziemy uczyć konkretnych umiejętności praktycznych. Poza zajęciami z reżyserii, odbędą się m.in. warsztaty operatorskie, dźwiękowe i montażowe. Uczestnicy warsztatów będą mieli dostęp do sprzętu filmowego w trakcie zjazdów jak również podczas pracy nad filmem pomiędzy zjazdami.

Głównymi prowadzącymi zajęcia będą Paweł Ziemilski (reżyser nagradzanych na całym świecie dokumentów "Rogalik" i "Miejscy kowboje") oraz Mateusz Wajda (operator i producent, autor zdjęć do takich filmów jak "Hugo", "Anatomia startupu", "Flora i Fauna"). Ale wśród wykładowców znajdzie się także Paweł Łoziński, Anna Zamecka, Radosław Ładczuk, Katarzyna Szczerba czy Barbara Fronc.

Kurs trwa 7 miesięcy, od kwietnia do października 2018. Raz w miesiącu odbywają się spotkania weekendowe (piątek 17.00-21.00 / sobota 9.00-19.00 / niedziela 9.00-15.00). Dodatkowo dwa razy w miesiącu organizowane są konsultacje oraz projekcje filmów dokumentalnych. W sumie czas kursu to ponad 170h. Pierwszy zjazd odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia.

Kurs kosztuje 8900 PLN brutto. Cena obejmuje: warsztaty, produkcję filmu każdego uczestnika, dostęp do sprzętu i montażowni a także postprodukcję filmu i uroczystą premierę.

Nabór trwa do 10 kwietnia 2018 roku. Więcej informacji znajduje się tutaj.