DŹWIĘKI Z PUSTEGO OBSZARU - KONCERT W RAMACH RETROSPEKTYWY WŁADYSŁAWA ŚLESICKIEGO

W środę 5 grudnia o godz. 21.00 w kinie Iluzjon odbędzie się koncert muzyki Marzeny Majcher oraz Andrzeja Wojciechowskiego, którzy razem z basistą Michałem Pałką-Keff zagrają do specjalnie stworzonego setu z filmów dokumentalnych Władysława Ślesickiego.

Z okazji wydarzeń poświęconych jednemu z mistrzów polskiego dokumentu - Władysławowi Ślesickiemu, odbędzie się koncert muzyki Marzeny Majcher z zespołem - Andrzejem Wojciechowskim i Michałem Pałką-Keff. Awangardowi muzycy zagrają specjalnie skomponowaną muzykę do autorskiego setu video złożonego z fragmentów najważniejszych filmów Ślesickiego z lat ’50 i ’60. Jedyne wykonanie tego koncertu odbędzie się w warszawskim kinie Iluzjon, w środę 5 grudnia.

Tym razem artyści przeniosą nas w dokumentalną podróż do minionego, magicznego świata filmów Władysława Ślesickiego. Przywołają dźwięki z pustego obszaru przy pomocy zmysłowych elektronicznych bitów, pomieszanych z głębokim basem i onirycznym wokalem. Połączą czas przeszły z teraźniejszością muzyką z pogranicza jazzu, trip-hopu i ambientu, używając najnowszych technologii w muzyce - wirtualnych instrumentów, interaktywnego exformera i bass synthesizera.

 

DŹWIĘKI Z PUSTEGO OBSZARU

Koncert Marzeny Majcher z zespołem - Andrzej Wojciechowski, Michał Pałka-Keff.

środa, 5 grudnia, 21.00 – Kino Iluzjon, sala Stolica, ul. Narbutta 50A, Warszawa.

 

Marzena Majcher - syntezator, wokal, exformer interaktywny

Andrzej Wojciechowski - live electronics, montaż filmów Władysława Ślesickiego

Michał Pałka-Keff - gitara basowa


MARZENA MAJCHER - kompozytorka i gitarzystka. Autorka muzyki filmowej, teatralnej, współczesnej muzyki poważnej i elektroakustycznej. Absolwentka Kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Gitary w Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka muzyki do ponad 35 filmów, sztuk teatralnych oraz seriali. Koncertowała na wielu Festiwalach m.in.na Music Festival Ecos Urbanos w Meksyku (2018), XIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych w Bydgoszczy (2018). Jej znane prace to muzyka do filmów fabularnych - „The French Woman”, „Hanoi-Warszawa”, sztuki teatralnej - „Kobro”, „Chemia Miłości na sopran i kwartet smyczkowy”. Autorka muzyki do Czołówek TVP Kultura (2005 – 2010). W swoich utworach kompozytorka często inspiruje się różnymi dziedzinami nauki oraz eksperymentuje - transformuje na język muzyki inne struktury pozamuzyczne z otaczającego nas świata.

ANDRZEJ WOJCIECHOWSKI - operator i reżyser filmowy, pasjonat eksperymentów muzycznych. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Autor zdjęć do ponad 50 filmów - fabularnych i dokumentalnych. Współtwórca grupy artystycznej Ankh Fabrik. Znany ze zdjęć do  filmów fabularnych: „Moje córki krowy”, „Noc Walpurgii” i „Zaślepiona”.

MICHAŁ PAŁKA-KEFF - operator filmowy, basista, miłośnik Lestera Claypoola. Absolwent Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Niegdyś basista zespołu Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, z którym nagrał dwie płyty. Wielbiciel form filmowych dokumentalnych oraz eksperymentalnych. Autor zdjęć do filmów dokumentalnych: „Pajęczyna szczęścia”, „Neon,” i „Moje jest inne”.

 

Koncert jest częścią retrospektywy i wystawy: „Władysław Ślesicki jest niepowtarzalny” organizowanych w dziesiątą rocznicę śmierci reżysera i 45. rocznicę premiery filmu „W pustyni i w puszczy”. Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego zaprasza do warszawskiego Kina Iluzjon na wydarzenia poświęcone twórcy filmowych przygód Stasia i Nel z 1973 roku, „Rodziny człowieczej” oraz innych wielokrotnie nagradzanych dokumentów i filmów fabularnych.

 

PROGRAM WYDARZEŃ NADCHODZĄCYCH WYDARZEŃ

3 XII – poniedziałek, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A, Warszawa

19.00 – projekcja –zestaw dokumentalny I – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

4 XII – wtorek, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A, Warszawa

19.00 – projekcja – zestaw dokumentalny II – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

5 XII – środa, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50A, Warszawa

19.00 – projekcja – zestaw dokumentalny III – Kino Iluzjon – sala Mała Czarna

21.00 – koncert – Marzena Majcher z zespołem – Andrzej Wojciechowski, Michał Pałka-Keff. „Dźwięki z pustego obszaru” – muzyka do filmów Władysława Ślesickiego – Kino Iluzjon – sala Stolica

22.00 – finisaż wystawy – Kino Iluzjon – foyer.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny (na podstawie ograniczonej puli wejściówek, które już można odbierać w kinie Iluzjon).

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego została założona zimą 2014 roku przez rodzinę zmarłego w 2008 roku reżysera: Barbarę, Adama i Katarzynę Ślesickich. Fundacja zajmuje się przede wszystkim organizacją filmowych programów szkoleniowych i konsultacyjnych, zwłaszcza w obszarze filmu dokumentalnego, produkcją filmową oraz promocją filmu polskiego. Ważnym celem Fundacji jest też popularyzacja i zachowanie w pamięci dorobku artystycznego Władysława Ślesickiego, uchodzącego w latach sześćdziesiątych za jednego z najwybitniejszych twórców dokumentalnych w Polsce i na świecie. Fundacja jest m.in. organizatorem największego w Polsce programu dla filmowców-dokumentalistów DOC LAB POLAND.

Więcej informacji na www.fundfilm.pl.