"21 X NOWY JORK" OD PIĄTKU W POLSKICH KINACH

21 lipca na ekrany polskich kin trafi "21 x Nowy Jork", dokument Piotra Stasika, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej i goszczący już na wielu międzynarodowych festiwalach.

Kim naprawdę są osoby podróżujące nowojorskim metrem? Piotr Stasik skierował kamerę na 21 przypadkowych osób wyłonionych z tłumu pasażerów. Jak wyglądają ich intymne relacje? Jakie są ich seksualne pragnienia? W filmie poznajemy 21 osobistych, pełnych emocji historii. – Czy to jest w ogóle dozwolone, żeby być znów tak szczęśliwym? – pyta dziewczyna, która w jednej ze scen całuje się z poznanym niedawno mężczyzną.

Nowy Jork widziany okiem Piotra Stasika jest kłębowiskiem namiętności, tęsknot, ale i rozczarowań. Czy bliskość dziś to przede wszystkim seks? Poruszające obrazy Nowego Jorku i hipnotyzująca muzyka wprowadzają w trans, dzięki któremu możemy zbliżyć się do nieznajomych.

Ten wielopoziomowy film o samotności, tęsknocie za emocjami, i potrzebie komunikacji jest też lustrem, w którym możemy się przejrzeć, jeśli... starczy nam odwagi. "21 x Nowy Jork" może być opowieścią o tobie.

"21 x Nowy Jork" miał swoją premierę na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Od tego czasu film można było zobaczyć m.in. na festiwalu ZagrebDOX, DocsBarcelona, DOK Leipzig czy Makedox.

Od 21 lipca film Piotra Stasika zagości na ekranach polskich kin, dzięki temu bedzie miał szansę trafić do szerszej publiczności. Dystrybutorem filmu jest Against Gravity.