DOK.INCUBATOR PREVIEW NA NORDISK PANORAMA

25 września na Nordisk Panorama rozpocznie się prezentacja projektów programu DOK.incubator. Wśród wyselekcjonowanych tytułów biorących udział w warsztatach jest polski projekt – „Over the Limit” Marty Prus.

DOK.incubator to intensywne pięciomiesięczne warsztaty międzynarodowe w zakresie montażu, marketingu i dystrybucji. Warsztaty podzielone były trzy tygodniowe sesje: pierwsza odbyła się pod koniec kwietnia w Czechach, kolejna w czerwcu w Słowacji, a ostatnia odbędzie się we wrześniu w Szwecji. 

Podczas sesji na Nordisk Panorama będzie mieć miejsce finalna prezentacja projektów rozwijanych podczas warsztatów. Wcześniej już twórcy prezentowali rezultaty pracy nad projektami przed osobami decyzyjnymi w branży filmowej, tj.  Joost Daamen (IDFA), Mads Mikkelsen (CPH:DOX), Shane Smith (Hot Docs), Leena Pasanen (DOK Leipzig), Julie Kárová (One World film Festival), Viktor Koreň (IDFF Ji.hlava), Maëlle Guenegues (CAT&Docs), Salma Abdalla (Autlook) czy Alex Szalat (ARTE France).

W tym roku DOK.Incubator otrzymał 81 zgłoszeń, projekty napłynęły z całego świata, w tym Ameryki Południowej czy Azji. Do udziału w warsztatach wybrano osiem projektów. Wśród zakwalifikowanych do udziału w DOK. Incubator projektów znalazła się polska produkcja – „Over the Limit” Marty Prus, której producentem jest Maciej Kubicki (Telemark).

Over the limit”  to intymny portret sportsmenki, Margarity Mamun. W filmie udokumentowany został przełomowy rok jej życia, od Mistrzostw Świata w 2015 roku do Olimpiady w 2016 roku. Gimnastyczka staje przed życiową szansą, by zostać mistrzynią olimpijską, aby to osiągnąć musi jednak rywalizować ze swoją najlepszą koleżanką z tego samego klubu, Yaną Kudryavtsevą.

Więcej informacji o warsztatach oraz wybranych projektach znaleźć można na stronie DOK.Incubator.