"21xNOWY JORK" W PODRÓŻY PO ŚWIECIE

Od zakończenia 56.Krakowskiego Festiwalu Filmowego, na którym dokument Piotra Stasika miał swoją światową premierę, 21 x Nowy Jork intensywnie podróżuje po festiwalach na całym świecie. Po drugim już pokazie w Estonii rusza w dalszą podróż przez Litwę, Włochy, Macedonię aż po Republikę Południowej Afryki.

Na trwającym do 16 lipca 31st Pärnu Film Festival 21 x Nowy Jork wraz z silną reprezentacją polskiego dokumentu (Ikona Wojciecha Kasperskiego, Więzi Zofii Kowalewskiej, Ostatni sezon Sławomira Witka, Przeszły lata, idą zimy Karola Pałki, Nauka Emi Buchwald, Kulturysta Anny Urbańczyk, Przed świtem Łukasza Borowskiego) zawalczy o nietypową nagrodę – koc zdobiony tradycyjnym estońskim wzorem, którym od ponad 30 lat honorowani są zwycięzcy konkursu na tym dokumentalno – antropologicznym festiwalu.

Znad Morza Bałtyckiego 21 x Nowy Jork przeniesie się na XVI Euganea Film Festival, by wziąć udział w międzynarodowym konkursie dokumentalnym. Będzie to pierwszy pokaz filmu Piotra Stasika przed włoską publicznością. W kolejnych tygodniach lipca, również premierowo 21 x Nowy Jork pojawi się w RPA, w konkursie międzynarodowym na najważniejszym festiwalu filmowym całego kontynentu - 38th Durban International Film Festival.

Ostatni wakacyjny pokaz konkursowy filmu zrealizowanego w nowojorskim metrze odbędzie się w Macedonii na MakeDox Creative Documentary Film Festival. Poza filmem 21 x Nowy Jork, w  tamtejszym konkursie wezmą udział także Trzy rozmowy o życiu Julii Staniszewskiej.

Jesienią 21 x Nowy Jork po raz pierwszy zaprezentowany zostanie litewskiej publiczności w ramach konkursu międzynarodowego na  Vilnius Documentary Film Festival.

21 x Nowy Jork wejdzie na ekrany polskich kin już 21 lipca.