„NÓŻ W WOZIE” NAGRODZONY W MAROKO

Zrealizowany przez Vitę Marię Drygas „Nóż w wozie” zdobył nagrodę Golden Cave dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Tangerze. Festiwal odbył się w dniach od 20 do 24 października.

Studencki film Vity Marii Drygas „Nóż w wozie” został nagrodzony na zakończonym w sobotę 24 października Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tangerze w Maroku. Jury w składzie Sohaib el Ouassani (Maroko),  Ovidio Salazar (USA) i Ahmed Rashwan (Egipt) uznało film za najlepszy krótkometrażowy dokument festiwalu i uhonorowało nagrodą Golden Cave. „Nóż w wozie” pokonał tym samym piętnaście innych dokumentów z całego świata.

„Nóż w wozie” to dokumentalna impresja ukazująca życie prowincjonalnego cyrku „Arizona”. Oglądamy codzienność – czasami groteskową, czasami smutną – sześcioosobowej trupy, której koronnym numerem są rzuty nożami. I choć lata świetności przeminęły, a program nie jest najwyższej próby, magia cyrku wciąż się tli, wywołując wypieki na twarzach małych widzów.

Pełną listę zwycięzców festiwalu znaleźć można na jego profilu facebookowym.